Ośrodek Wsparcia Dziennego

dla seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona

Czemu służyło to przedsięwzięcie

Szanowni Państwo,

Chciałbym przypomnieć czemu służyło to przedsięwzięcie.

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobami Picka, Wilsona i Huntingtona powstał celem wspierania chorujących Seniorów oraz ich Rodziny w opiece nad swoimi bliskimi.

Pobyt w ośrodku był całkowicie bezpłatny. W ramach pobytu Uczestnikom zostało zapewnione: darmowy transport z domu na zajęcia i zajęć do domu, dwa posiłki dziennie, opiekę lekarza, opiekę pielęgniarki, wsparcie terapeutów zajęciowych, dietetyka oraz psychologa.

Osoby starsze cierpiące na choroby neurodegeneracyjne mózgu, które są chorobami rzadkimi, nie miały do tej pory możliwości wzięcia udziału w terapiach, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na polepszenie ich stanu zdrowia psychicznego, somatycznego oraz funkcjonowania społecznego. Przez naszą działalność, chcieliśmy umożliwić osobom dostęp do tychże terapii.

Zajęcia prowadzone przez naszych terapeutów były realizowane kompleksowo, tak aby kondycja Uczestników ulegała poprawie, co ma ogromny wpływ na powrót do jak najlepszego samodzielnego funkcjonowania.

W programie dla seniora przewidziane były terapie w zakresie zajęć grupowych: kulinarna, informatyczna, biblioterapia, muzykoterapia, zajęcia ruchowe oraz zajęcia indywidualne, które były dostosowane do potrzeb i możliwości osób chorujących.

W ramach zajęć organizowane były również imprezy integracyjne i rekreacyjno – rozrywkowe takie jak: wycieczki, wyjazdy krajoznawcze, wyjścia do kina oraz imprezy okolicznościowe (np.: Wigilia, Śniadanie Wielkanocne itp.).

Szanowni Podopieczni, mieliśmy wielką przyjemność współpracować z Państwem w sposób satysfakcjonujący zawodowo i dla każdego z nas także z ludzkiego punktu widzenia.

Dowiedzieliśmy się od Państwa o historii Waszego życia, o wielu bardzo ciekawych rzeczach, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia co pozwoliło na zdobywanie cennej wiedzy, niezbędnej do prowadzenia takiej działalności.

Nie chcielibyśmy przerywać Naszego wspólnego kontaktu, dlatego też serdecznie Państwa zapraszamy do dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem.

Mamy przyjemność Państwa powiadomić, że po podpisaniu Umowy z „ASOS” i po zaakceptowaniu naszego programu przez finansującego zaprosimy Państwa do kontynuowania dalszej współpracy.

 

Stowarzyszenie Wspierania Chorych na Choroby Picka,
Wilsona, Huntingtona, Parkinsona

Dorota Dyras dorotadyras@tlen.pl
Małgorzata Orczyk orczykmalgorzata@wp.pl, 737 568 689