Ośrodek Wsparcia Dziennego

dla seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona

Wycieczka do Zachodniej Małopolski w listopadzie

W dniu 29 listopada 2018 roku Uczestnicy Ośrodka Wsparcia Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona razem z terapeutami wybrali się na wycieczkę do Olkusza. Wyjazd z Ośrodka  z częścią Uczestników nastąpił o 8.30, a następnie zabierano kolejne osoby z miejsca ich zamieszkania. Po przyjeździe do Olkusza mieliśmy możliwość zobaczyć rynek oraz Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoł, a następnie udaliśmy się do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., gdzie mogliśmy obejrzeć fil prezentujący okolice Olkusza z lotu ptaka i wysłuchać ciekawych informacji dotyczących wodociągów przekazanych nam przez  Pana Prezesa. Wspólnie spożyliśmy przygotowany poczęstunek, który został dla nas przygotowany w siedzibie przedsiębiorstwa oraz przygotowany przez naszego Pana dietetyka.

Kolejnym etapem było zobaczenie magazynów rezerw wody oraz ujęcia wody ze studni głębinowej w Cieślinie, gdzie została omówiona cała procedura funkcjonowania tego nowoczesnego ujęcia.

Mieliśmy, również możliwość zobaczenia Pustyni Błędowskiej oraz powstałego na jej terenie obiektu zwanego Różą Wiatrów.

Po zakończonym zwiedzaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ośrodka, odwożąc po kolei Uczestników do miejsc ich zamieszkania.