Ośrodek Wsparcia Dziennego

dla seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona

Impreza integracyjna z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 88. Im Sf. Żeromskiego w Krakowie

Impreza integracyjna z uczniami
Szkoły Podstawowej Nr 88. Im Sf. Żeromskiego w Krakowie

3 czerwca 2019 r.

W dniu 03.06.2019 roku w siedzibie Ośrodka odbyło się spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 88. W Krakowie z Seniorami. Na spotkanie przybyła grupka uczniów wraz z opiekunem, Panią Sylwią Jagielską zajmującą się sprawami wolontariatu. Uczniowie, którzy do nas przybyli przygotowali w formie poczęstunku przepyszne ciasta i muffinki. Spotkanie miało charakter integracyjny między dziećmi a seniorami.

Uczniowie chętnie rozmawiali z uczestnikami Ośrodka, a najbardziej interesowała ich kwestia powstania i rozwoju Nowej Huty. Dopytywali seniorów skąd przyjechali do Nowej Huty? Czy na początku w Nowej Hucie dobrze się mieszkało? W co najczęściej bawiły się dzieci w tamtych czasach? Czy seniorzy pamiętają, gdzie najchętniej spędzali wolny czas i spotykali się z przyjaciółmi? Czy Nowa Huta zapewniała mieszkańcom wszystko co im było potrzebne do funkcjonowania, czy trzeba było jeździć np. do Śródmieścia? Jak zmieniała się opinia o Nowej Hucie i czy jest ona lepsza niż kiedyś?

Wszystkie uzyskane informację od naszych seniorów na temat Nowej Huty zostały zamieszczone w formie wywiadu w Magazynie Szkoły Podstawowej nr 88 im. Stefa Żeromskiego w Krakowie w numerze: maj – czerwiec 2019 r. i opatrzone zdjęciami ze spotkania.

Pani Sylwia wraz z dwójką uczniów w podziękowaniu za miłe przyjęcie i udzielenie informacji przez naszych Seniorów dostarczyli nam kilka egzemplarzy w.w. Magazynu. Uczestnicy Ośrodka podziękowali za miły gest i chętnie przeczytali zamieszczony w nim z nimi wywiad.

Obecni uczestnicy: zgodnie z listą obecności za miesiąc czerwiec 2019 roku.