Ośrodek Wsparcia Dziennego

dla seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona

Ogólnopolski Dzień Seniora

Impreza integracyjna
Ogólnopolski Dzień Seniora

14.11.2019 r.

W dniu 14 listopada 2019 r. odbyła się w naszym Ośrodku impreza integracyjna z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Z tej okazji odwiedzili nas Uczniowie razem z Panią Sylwią Jagielską, która zajmuje się w szkole sprawami wolontariatu. Jest to zaprzyjaźniona z nami Szkoła Podstawowa nr 88. im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Uczniowie razem z rodzicami i Panią opiekunką przygotowali dla naszych Seniorów niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku – upieczone przez siebie wraz z rodzicami pyszne ciasta i wykonany drobny upominek. Każdy z naszych seniorów otrzymał wykonany przez Uczniów z wełny śliczny jeżyk. W trakcie spożywania słodkiego poczęstunku odbyły się rozmowy wspominające lata młodzieńcze naszych Uczestników zajęć. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a Seniorzy chętnie na nie udzielali odpowiedzi.

Następnie impreza przeniosła się do sali filmoterapii, gdzie Uczniowie zaprezentowali zrealizowany przez siebie, przy pomocy nauczyciela od muzyki, krótki film o swojej Szkole. Film w sposób zabawny prezentował codzienne życie toczące się w placówce. Nasi Seniorzy byli pełni podziwu, dla pracy i zaangażowania Uczniów i pedagogów.

Impreza miała bardzo sympatyczny charakter. Umożliwiła ona integrację między pokoleniową, która dostarczyła Uczniom i Seniorom przeżycia wspólnie mile spędzonych chwil, oraz przekazania przez pokolenie Seniorów ciekawych informacji.

W spotkaniu brali udział również terapeuci z Ośrodka oraz Pan Prezes Piotr Szylko, który serdecznie podziękował Uczniom i Pani opiekun, za przygotowanie dla naszych Seniorów poczęstunku, upominków oraz za pamięć o osobach starszych.