Ośrodek Wsparcia Dziennego

dla seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona

Wycieczka do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu

W dniu 23 sierpnia 2018 r. uczestnicy Ośrodka Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ razem z pracownikami wybrali się na wycieczkę do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Wyjazd nastąpił z pod siedziby naszego Ośrodka naszym transportem przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych. Jadąc w kierunku Tyńca zabieraliśmy po drodze uczestników z ich miejsc zamieszkania.

Po przyjeździe do Tyńca zakupiliśmy bilety razem z usługą przewodnicką. Pan przewodnik oprowadził nas po dostępnych dla zwiedzających pomieszczeniach klasztornych opowiadając o historii powstania zgromadzenia Benedyktynów i Opactwa w Tyńcu.

Następnie pan przewodnik opowiadał o kościele parafialnym znajdującym się na terenie Opactwa. Nawiązał do wystroju i zdobnictwa Kościoła, które jest przepiękne i bardzo bogate.

Po zakończonym zwiedzaniu Opactwa i Kościoła uczestnicy mieli możliwość zwiedzić wystawy muzealne, znajdujące się w Tyńcu. Jedna z nich umieszczona była w piwnicach Klasztoru, ale uczestnikom nie sprawiło to trudności, gdyż mieli do dyspozycji windę.

Zwiedzanie zakończone zostało wspólnym posiłkiem piknikowym na dziedzińcu Opactwa przygotowanym przez naszego Pana dietetyka oraz w pięknym otoczeniu i pięknej pogodzie, która w tym dniu była dla nas szczególności łaskawa.  Część uczestników dodatkowo skosztowało smakołyków z kawiarni znajdującej się na dziedzińcu Klasztornym.

Po zakończeniu zwiedzania wszyscy razem udaliśmy się w drogę powrotną odwożąc Uczestników do miejsc z których byli odbierani, a pracownicy wrócili do siedziby Ośrodka.